Krzesła antyczne

Lubisz styl antyczny w aranżacji wnętrz, jednak ceny dostępnych w antykwariatach, czy na aukcjach mebli są poza Twoim budżetem? Nie oznacza to, że musisz rezygnować z marzeń o urządzeniu salonu niczym z pałacu rzymskiego imperatora czy średniowiecznej sali tronowej. Wystarczy, że postawisz na stylizowane sprzęty z kolekcji włoskich krzeseł, jakie mamy w naszej ofercie. Sprawdź krzesła nawiązujące designem do czasów, które znasz z wielkich dzieł filmowych i zainspiruj się!

Eleganckie krzesła antyczne – piękno i wygoda w jednym

Choć krzesła antyczne ze swej natury miały pełnić raczej funkcję reprezentacyjną – bogatymi zdobieniami podkreślać status ich posiadacza – dziś są projektowane tak, aby zapewnić też maksimum wygody użytkownika. Zwróć uwagę na to, że krzesła antyczne nawiązują często kształtem do foteli, a te z kolei mają swój rodowód w dawnych tronach władców.

Krzesła antyczne – do jakiego wnętrza się nadają

To zależy, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli zależy Ci na ustawieniu ich w mieszkaniu, w którym całość wystroju nawiązuje do dawnych epok – z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem założonej koncepcji. Jeżeli natomiast chcesz uzyskać efekt glamour – postaw na pojedyncze krzesła antyczne wykonane z przepychem – bogato zdobione detalami, masywne, pozwalające wygodnie rozsiąść się w nich z książką i kocem

Tapicerowane krzesła antyczne – piękne i komfortowe meble do Twojego domu

Krzesła w stylu antycznym charakteryzuje jeszcze jedno – są to zazwyczaj meble tapicerowane o miękkich siedziskach, na których przyjemnie jest odpocząć. Szlachetna faktura materiałów jest przyjemna w dotyku, pięknie wygląda i zachęca do odpoczynku. Jednocześnie – daje poczucie luksusu oraz elegancji. Takie krzesła nie wymagają stosowania dodatkowych pokrowców, jednak warto zwrócić uwagę na to, aby nie zabrudzić ich np. jedzeniem. W przypadku plam – warto poradzić się fachowca, zanim przystąpimy do ich usuwania.

Razem, czy osobno – krzesła antyczne z innymi meblami

Krzesła antyczne nie lubią samotności. Najlepiej komponują się z meblami w podobnym stylu. Masywny stół czy kredens podkreślają ich dawny, elegancki charakter i przenoszą myślą w odległe czasy. Bogate zdobienia w postaci żłobień, np. na nogach mebli wymagają regularnego czyszczenia, a ze względu na materiał, czyli drewno, z jakiego najczęściej są wykonane – także specjalistycznych środków do pielęgnacji. Tylko wówczas odwdzięczą nam się doskonałym wyglądem przez wiele lat. Warto też pamiętać, że krzesła antyczne są dekoracją samą w sobie, zatem należy zachować umiar w innych dodatkach.