Gałki do mebli retro

Okucia mebli są elementem, który spełnia nie tylko praktyczną, ale też ozdobną funkcję. Bardzo często ich wybór decyduje o charakterze posiadanej szafy, regału czy komody. Wybór gałek, jak również uchwytów winien być zatem podyktowany designem naszego sprzętu – dopasowany do materiału, z którego został zrobiony, a jeśli mamy do czynienia z antykiem – także okresu, w jakim powstał. Poszukując odpowiedniej gałki albo uchwytu do drzwiczek bądź szuflady w stylu retro stawiamy na elementy ozdobne, bogato zdobione, w kolorach miedzi, starego złota albo platyny.

Ozdobne gałki do mebli – kropka nad i wystroju mieszkania

To oczywiste, że do drewnianej, obszernej szafy z bogato zdobionymi nóżkami czy zwieńczeniem o wiele lepiej będzie pasowała pokaźnych rozmiarów gałka z kwiatowym ornamentem, czy zamek na duży klucz niż ostro zakończony i prosty w kształcie współczesny uchwyt. Styl retro jest ozdobny, misterny, przyciąga wzrok najmniejszymi detalami i świetnie pasuje do wnętrz o eleganckim charakterze – eleganckich gabinetów dyrektorskich, ale też kancelarii adwokackich, notarialnych czy instytucji państwowych mieszczących się zwłaszcza w zabytkowych obiektach.

Odmień wnętrze domu małym szczegółem – postaw na gałki do mebli w stylu retro

Gałki do mebli, jak również uchwyty o bardziej ozdobnym charakterze pozwolą na szybką odmianę wystroju wnętrza bez konieczności zakupu nowych szaf czy komód. Wystarczy, że zmienisz dotychczasowe okucia na te przywodzące na myśl mieszkania naszych dziadków i możesz cieszyć się zupełnie nową aranżacją przestrzeni. W ofercie Green Valley stawiamy na jakość, jak również doskonały wygląd polecanych gałek do mebli, dlatego też zgromadziliśmy u nas włoskie produkty o wyjątkowym charakterze, pozwalające wprowadzić do pomieszczeń powiew elegancji oraz luksusu.

Okrągłe, prostokątne, kwadratowe – gałki do mebli retro zachwycają formą i kształtem

W zależności od charakteru mebla, jak również Twoich upodobań możesz wybrać gałkę retro okrągłą, kwadratową lub prostokątną. Każda z nich będzie pięknym, zwracającym uwagę detalem, dodającym szafom, drzwiczkom oraz szufladom elegancji i wyrafinowania. Jeśli natomiast zdecydujesz się na wyjątkowo ozdobny styl – sięgnij po okucia z kryształami Swarovskiego w iście królewskim wydaniu. Każdy z dostępnych u nas produktów wygląda jak małe arcydzieło, które wyszło spod ręki rzemieślnika.

Jeśli więc szukasz czegoś, co pozwoli bez wielkiego remontu i dużych nakładów finansowych odmienić wygląd pokoju, salonu lub sypialni – postaw na uchwyty do mebli w stylu retro. Gałki, szyldy zamków czy ozdobne klucze pozwolą stworzyć spójną całość, na której przyjemnie będzie zawiesić oko.