Fotel Uszak

Dlaczego fotel uszak jest tak wygodny?

Fotel uszak to kwintesencja ponadczasowego stylu i klasycznego wzornictwa. Wysokie oparcie, stylowo wyprofilowane podłokietniki i komfortowe siedzisko, to najważniejsze elementy, które nadają charakteru całemu fotelowi. Warto zaznaczyć, iż fotel wykonany został z wysokiej jakości drewna bukowego, które wyróżnia się trwałością oraz pięknym, dystyngowanym wyglądem. Fotel sprzedawany jest ze stylowym podnóżkiem, który zapewnia maksymalnym komfort wypoczynku – rozłożenie się w fotelu i wyciągnięcie nóg na podnóżek, to podstawa relaksu i momentu odprężenia na tym stylowym meblu. 

Co więcej, oferowany przez nas fotel uszak sprzedawany jest na indywidualne zamówienie, dzięki czemu można idealnie dopasować go do stylu, który obowiązuje w danym domu czy mieszkaniu. Wybierać można nie tylko tkaninę do tapicerowania, ale także wybarwienie drewna, stopień połysku czy sposób wykończenia. Wybierz fotel uszak z podnóżkiem i odkryj nowy wymiar przyjemności.

Dlaczego fotel uszak jest tak wygodny? 

Na wstępie warto zaznaczyć, że fotel uszak należy do najczęściej wybieranych rodzajów foteli. Podstawą jego popularności jest wygoda, maksymalny komfort poprzez ergonomiczny kształt oraz ponadczasowy styl. Fotel uszak bardzo często sprzedawany jest wraz z podnóżkiem, który pozwala na chwile odprężenia i relaksu. Ten stylowy mebel wypoczynkowy doskonale nadaje się zarówno do salonu, gabinetu oraz sypialni, ponieważ jego obecność nadaje charakteru każdemu pomieszczeniu. Co więcej, fotel uszak jest dziś coraz częstszym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego, ponieważ idealnie nadaje się do karmienia noworodków i niemowląt. 

Popołudniowy odpoczynek na tym fotelu, to dla wielu osób kwintesencja odprężającej celebracji chwili – podnóżek zapewnia bardzo wygodną pozycję, co wraz z perfekcyjnym wyprofilowaniem oparcia oraz podłokietników daje możliwość kompletnego wypoczynku. 

Fotel uszak – garść ciekawostek 

Fotel uszak, ze względu na swoje ponadczasowe wzornictwo idealnie komponuje się z wszystkimi stylami aranżacji wnętrz. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, iż ten rodzaj fotela znany jest od stuleci. Jego archetypem to fotel z szerokim i wysokim oparciem, który używany był najczęściej przez kobiety. Dworskie życie charakteryzowało się odpowiednimi strojami – górne części sukni najczęściej były dość cienkie, lub całkiem wydekoltowane, dlatego kobiety siadały w takich fotelach, aby choć trochę ochronić się przed przeciągami i powiewami powietrza w ogromnych pałacach, dworkach i zamczyskach. Kolejny trop prowadzi do XVIII wiecznej Francji, gdzie na dworze Ludwika XIV zaprojektowano fotel, który miał za zadanie podkreślać majestat władców, przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego komfortu. To właśnie dlatego fotel uszak delikatnie przypomina komfortową wersję królewskiego tronu. Ostateczny kształt fotelom uszakom nadali w XX wieku dwaj wizjonerscy projektanci Arne Jacobsen i Tom Dixon. Egg Chair oraz Wingback Chair na stałe weszły do kanonu projektowania i stały się poniekąd fundamentem i podwaliną pod współczesne style aranżacji wnętrz. 

Fotel uszak, czyli Twoja chwila przyjemności